Nacházíte se na stránce: Hlavní stránka Výstavy

Výstavy

safar-pozvanka

"Dva klauni co se nepotkali"


Výstava  na zámku Manětín probíhá celý červen, tj. do 30. 6. 2016.
Vernisáž se uskuteční v sobotu 18.června 2016 od 15 hodin
Vřelé pozvání Vám a všem přátelům!

 


Zaznamenali jsme výstavy:

Zdeněk Řehák: KOMU ASI PATŘILA?

Toto byl název výstavy zajímavé pro bibliofily a snad i pro sběratele exlibris. Výstava měla podtitul Knihy a jejich lidé – sběratelé i nepřátelé, a připravila ji Knihovna Národního muzea v Českém muzeu hudby. Už si ji ale neprohlédnete, proběhla od 3. 12. 2015 do 6. 3. 2016.

Výstava byla členěna do osmi oddílů: Vlastencům umění milovným (dary knihovně NM), Lidé okolo knih – „…v koutku s knihou“ (nakladatelé, tiskaři, knihvazači, knihovníci i cenzoři), Scientia est potentia − učenci a knihy, Na křídlech múzy: Umělci a knihy, Veřejnosti na očích (majitelé knižních sbírek − politici, reformátoři, novináři, mecenáši), Není radno nechat ženu s knihou o samotě: Ženy a knihy, Vášeň, nebo posedlost? Příběhy knih: Komu všemu tedy patřily…?

K výstavě byl vydán velmi pěkný katalog plný obrázků, osobností, knih a také je v něm řada exlibris a byl k dispozici za „baťovskou“ cenu 99 Kč.

Proč ale píši o výstavě, která skončila? Já sám jsem se o této výstavě dozvěděl až pět dní před ukončením a stihl jsem ji až den před ukončením. Proč?

Máme přece webové stránky a tam by měly být informace o výstavách, které mohou naše členy zajímat. Přes dobré vztahy SSPE s Knihovnou NM jsme se o pěkné výstavě, kterou Knihovna NM pořádala, nedozvěděli. Prosím tedy výbor, aby se informace o zajímavých výstavách, knihách, knižní kultuře a grafice pravidelně objevovaly na stránkách www.sspe.cz.

To platí i o další skvělé výstavě ve Vltavínu: 80 let litografické dílny v Říční ulici, kde byly vystaveny a v prodeji skvělé tisky od grafiků, které známe a sbíráme a jejichž společenský život je spojen s touto litografickou dílnou. Výstava již rovněž skončila 18. 3. 2016.

Vážení členové, novou redaktorkou webových stránek SSPE je od letošní valné hromady paní Martina Vyšohlídová, DiS., BBus, pracovnice KNM. Zprávy o připravovaných výstavách posílejte na adresu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Výbor SSPE

 

pozn. Knihovny NM: pozvánka na výstavu proběhla všemi hlavními zpravodajskými kanály: tv, rozhlas, tisk, internet.


 

Vážení přátelé,

rád bych Vás pozval na svou autorskou výstavu. Výstava bude zahájená třemi samostatnými večery. První večer je oficiální vernisáž, druhý večer je vernisáž spojená s malováním velkého abstraktního obrazu diváky s mou asistencí a třetí večer 18.6 je autorský večer - vernisáž spojená s četbou mé poesie na pozadí mého filmu a hudby a diskusní večer. Na diskusní večer je potřeba si udělat rezervaci, počet míst na sezení je omezený. O účasti na vernisáž mne, prosím, informujte. Budu se na Vás těšit. Günter

9.6.2016 / 10.6.2016 / 18.6.2016

pozvanka na vernisaz a performanci

 

 

 


Pozvánka na výstavu Putování po hradech a zámcích

exlibris a drobná grafika ze sbírky Jiřího Hlinovského

2. - 30.června 2016

Dobruška, Laipádirum Městského úřadu, Nám. F.L.Věka 11


hlinovsky-pozvanka

 

Komentář Ing. J. Soukupa k výstavě:

"Výstava probíhající do 30. června 2016 si zaslouží pozornost kulturní veřejnosti a zejména sběratelů a přátel exlibris. Je to opravdu skvělé putování v Česku i blízkém zahraničí, seznamuje nás se známými i méně známými nebo již zapomínanými tvůrci drobné grafiky v technice tisku z výšky, plochy i tisků z hloubky. Zajímavá jsou i jména sběratelů uvedená v legendě, kteří někdy příležitostně nebo i soustavně zadávali téma hradů a zámků na svá exlibris, novoročenky, příležitostnou i volnou grafiku. Za pozornost stojí i mnohé další aktivity Jiřího Hlinovského v regionu i budování Galerijního centra v druhém bydlišti rodiny v Houdkovicích, jižně od Dobrušky.

Se srdečným pozdravem Jiří Soukup."

 


 

Galerie SURSUM

Josef Váchal

Stálá internetová výstava jeho exlibris zde

(http://www.galeriesursum.cz/vystava.htm)

Atlas života Josefa Váchala zde
 Galerie
 Michal´s Collection

Husova 13Praha 1

Rastislav Michal
stálá expozice

Otevřeno denně 11 - 18
 Středočeské muzeum

v Roztokách u Prahy

Ateliér
Zdenky Braunerové

Otevřeno denně 10-18 kromě pondělí od dubna do října
 Soukromá galerie

Matky Boží 34Jihlava

Galerie rytin
Iris a Martina Střechovských

Stálá výstava

Přístup:
u brány Matky Boží zhruba 30m západním směrem
Spojení:
tel. 56 730 39 36, mobil 602 96 86 73
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  

 


Spolek českých bibliofilů

International Federation of Ex-libris Societies

Internetové noviny o umění, grafice, knihách a tisku

Galerie české grafiky

Galerie české grafiky